OFERTY WŁASNE
Wycieczki szkolne-zagraniczne
Wycieczki szkolne - krajowe
Wycieczki dla zakładów pracy
Pielgrzymki
Imprezy integracyjne
Grupy niekompletne
OFERTA AGENCYJNA
Kolonie i obozy
Wczasy krajowe
Wycieczki objazdowe
Pielgrzymka
Last minute
Katalog
 
 

 
 
Skandynawia

Termin: na zamówienie

Ramowy program wycieczki:
1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy do Rostocku.
 

2 dzień
Przeprawa promowa do Gedser w Danii. Przejazd do Roskilde - starej stolicy Danii. Tam zwiedzamy m.in. Starówkę, Katedrę i Zatokę Wikingów. Przejazd do Helsingor, a w nim zamek szekspirowskiego Hamleta - Kronborg (Elsinor). Krótka przeprawa promowa do Szwecji. Przejazd do Goeteborga. Spacer po mieście: historyczne nabrzeże, skąd szwedzcy koloniści wyruszali w XVII w. do Ameryki, katedra Gustawa, ratusz, Nordstan - wielkie centrum handlowe, Opera. Nocleg.
 

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku granicy szwedzko- norweskiej w Svinesund. Zwiedzanie Tanumschede - ryty naskalne sprzed ponad 3 tysięcy lat. Przejazd do Lillehammer - stolicy sportów zimowych, gdzie zobaczymy m. in. skocznie olimpijskie, Storgata - główną aleję starówki i park Sondre. Przejazd na nocleg w pobliżu jeziora Mjosa.
 

4 dzień
Śniadanie. Przejazd malowniczymi, górskimi drogami do Fagernes - centrum turystycznego okręgu Slidre. Przejazd nad jezioro i miejscowość Vang, gdzie dawniej stał słynny kościół znajdujący się obecnie w Karpaczu. Dalej przejazd wysoko w góry nad znajdujące się ponad 1100 m n.p.m. jezioro Tyin. Przejazd przez płaskowyż Tyin i zjazd do fiordu Laerdal malowniczymi serpentynami. Przystanek w stolicy połowów łososi Laerdal. Przeprawa promowa przez słynny Sognefiord. Przejazd w kierunku Kaupanger i Sogndal - dawnych głównych portów Wikingów. Następnym punktem programu będzie pobyt przy lodowcu Jostadalenbreen. Tam zobaczymy piękny jęzor lodowcowy i jezioro polodowcowe. Następnie przejedziemy przez Jotunheim - górską krainę bogów Wikingów. Przejazd na nocleg.
 

5 dzień
Śniadanie, przejazd na płaskowyż w pobliżu Śnieżnej Drogi (1100 npm). Zjazd malowniczymi serpentynami nad wspaniały fiord Geiranger. Z Geiranger wyjeżdżamy serpentynami Drogą Orłów. Następnie będziemy przejeżdżać słynną drogę Trollstigen (Drabina Troli). Po drodze postój przy malowniczym wodospadzie Trollstigfossen (320 npm). Przyjazd do niewielkiej miejscowości turystycznej Andalsnes, w pobliżu której zobaczymy wielką i majestatyczną górę Trolltind o najwyższej w Europie pionowej ścianie (1000 m). Nocleg.
 

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Trondheim. Zwiedzanie dawnej stolicy Norwegii: katedra Nidaros - najważniejszej świątyni Norwegii, gdzie odbywają się koronacje kolejnych królów, Bryggen - XVIII w.drewniane magazyny, targ rybny Ravnkloa. Przejazd na nocleg wzdłuż wielkiego Trondheimsfjord.

7 dzień
Śniadanie, przejazd na południe przez Trondheim, przez tundrowy płaskowyż Dovrefjell i dolinę rzeki Otta nad jezioro Mjosa, największe w Norwegii. Przejazd do muzeum Maihaugen, słynnego norweskiego skansenu w Lillehammer. Przejazd na nocleg.
 

8 dzień
Śniadanie, przejazd do Hamar - pod słynna halę sportów olimpijskich w kształcie przewróconej łodzi Wikingów. Stąd udamy się do Oslo, gdzie zobaczymy m.in. Muzeum Okrętów Wikingów, słynny Park Rzeźb Gustawa Vigelanda, Domikrke, pałac rodziny królewskiej - Slottet, warownię portową Akerhus, Ratusz, główną aleję handlową Karl Johanes Gate. Przejazd na nocleg na terenie Szwecjii.
 

9 dzień
Śniadanie, przeprawa promowa do Danii. Nastąpnie całodzienne zwiedzanie Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in. słynną Syrenkę, pałac rodziny królewskiej Amalienborg, katedrę, pałac Rosenborg, Glyptotekę - znana miejska galeria, Ratusz, port Nyhaven, Tivoli - park rozrywki (wejście możliwe w czasie wolnym), główną aleję handlową Storget. Przejazd w kierunku przeprawy promowej Gedser - Rostock. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku kraju.
 

10 dzień
Przyjazd w umówione miejsce w godzinach popołudniowych.

Cena wycieczki obejmuje:
- realizację programu wycieczki;
- 7 śniadań;
- 7 noclegów w hotelach turystycznych, schroniskach młodzieżowych lub campingach;
- ubezpieczenie NNW i KL,
- przeprawy promowe z Niemiec do Danii i z Danii do Szwecji oraz z powrotem,
- przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, wideo)
- opieka pilota.

Cena wycieczki nie obejmuje:
- 7 obiadokolacji - istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji za dodatkową opłatą.
- biletów wstępu do wymienionych obiektów i części przepraw promowych przez Fiordy.
 

 

 
     
     

Biuro Turystyczne TRAVEL ART
ul. 1 Maja 3-5, 45-068 Opole
tel/fax. 0048 (0) 77 454 60 65, tel. 453 22 77
e-mail:
biuro@travelart.pl
internet: www.travelart.pl


pobierz >>
program imprezy (plik w formacie .pdf)

 
 
KONSULTANCI ONLINE
skypeme.gif travel_art
JUSTYNA
MARTA
 
Piloci
Praca
Nauczyciele
Agenci
Ubezpieczamy w ...
 

 
 
 
Pogoda
 
Wielka Brytania
(Londyn)
11°C
Cypr
(Paphos)
22°C
Grecja
(Ialyssos)
21°C
Chorwacja
(Rijeka)
15°C
Egipt
(Hurghada)
27°C
Estonia
(Tallin)
-1°C
Bułgaria
(Słoneczny Brzeg)
17°C
Francja
(no conv :)
8°C
Włochy
(Trentino)
13°C
Niemcy
(Berlin)
4°C