OFERTY WŁASNE
Wycieczki szkolne-zagraniczne
Wycieczki szkolne - krajowe
Wycieczki dla zakładów pracy
Pielgrzymki
Imprezy integracyjne
Grupy niekompletne
OFERTA AGENCYJNA
Kolonie i obozy
Wczasy krajowe
Wycieczki objazdowe
Pielgrzymka
Last minute
Katalog
 
 

 
 
BUDAPESZT

Termin: na zamówienie 


Dzień 1
Zbiórka uczestników w późnych godzinach wieczornych przejazd w kierunku Węgier. Przejazd przez Słowację.

Dzień 2
Przyjazd do BUDAPESZTU, gdzie starą Budę i nowy Peszt rozdziela Dunaj. Zwiedzanie Pesztu, będącego handlowym i administracyjnym centrum stolicy. Zobaczymy m.in.: XIX-wieczną Operę , Parlament i Bazylikę Św. Stefana - gdzie znajduje się jedna z najbardziej czczonych węgierskich relikwii - prawa ręka św. Stefana. Następnie udamy się na Plac Bohaterów z Pomnikiem Millenium. W okolicy rozciąga się Park Miejski gdzie znajdują się m.in.: ZOO, wesołe miasteczko i położony na jeziorze Zamek Vajdahunjad, zaprojektowany na Wystawę Tysiąclecia w 1896 roku. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. Tym razem udamy się na Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto, gdzie oprócz monumentalnego zamku zobaczymy Kościół Macieja z bardzo ciekawym wnętrzem i Basztę Rybacką - ciąg murów z białego kamienia z licznymi wieżyczkami i punktami widokowymi, Górę Gellerta z Cytadelą - symbolem władzy Habsburgów. Następnie udamy się na pełną zieleni Wyspę Małgorzaty, ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Budapesztu - gdzie będzie można pospacerować po malowniczych alejkach, i gdzie oprócz licznych obiektów sportowych i basenów termalnych znajduje się też zabytkowa wieża ciśnień i ruiny dawnego klasztoru. W tym dniu istnieje możliwość odpoczynku na kąpielisku Szechenyiego - jest to jeden z największych kompleksów kąpieliskowych w Europie. Przejazd na uroczystą kolację z folklorem w restauracji w Budapeszcie z opcją all inclusive (kolacja w formie bufetu, wina i napoje w opcji all inclusive). Powrót do hotelu na nocleg po 24.00.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Zakolem Dunaju. Przejazd do SZENTENDRE (ulubionego miasteczka artystów), wizyta w Muzeum Marcepana, gdzie można podziwiać wyroby marcepanowe o przeróżnych kształtach, wizyta w cukierni, możliwość zakupu wyrobów marcepanowych. Przejazd do WYSZECHRADU - spacer po mieście z zachowanymi ruinami średniowiecznej twierdzy, skąd roztacza się piękny widok na Dunaj. Następnie przejazd do ESZTERGOM miasta zwanego kolebką Węgier. Zwiedzania XIX wiecznej Bazyliki wniebowzięcia NMP - największego kościoła na Węgrzech. Następnie posiłek w typowej węgierskiej czardzie. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Opola w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, WC, barek);
- 2 noclegi w hotelu ***, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami;
- wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 1 obiadokolacja, 1 uroczysta kolacja z folklorem w formie all inclusive w Budapeszcie, 1 obiad w Esztergom;
- opieka pilota na trasie przejazdu oraz w trakcie pobytu;
- ubezpieczenie NW i KL.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych.

 

 

   
   
 

 

Biuro Turystyczne TRAVEL ART
ul. 1 Maja 3-5, 45-068 Opole
tel/fax. 0048 (0) 77 454 60 65, tel. 453 22 77
e-mail:biuro@travelart.pl
internet: www.travelart.pl

 


pobierz >>
program imprezy (plik w formacie .pdf)

 
 
KONSULTANCI ONLINE
skypeme.gif travel_art
JUSTYNA
MARTA
 
Piloci
Praca
Nauczyciele
Agenci
Ubezpieczamy w ...
 

 
 
 
Pogoda
 
Wielka Brytania
(Londyn)
11°C
Cypr
(Paphos)
22°C
Grecja
(Ialyssos)
21°C
Chorwacja
(Rijeka)
15°C
Egipt
(Hurghada)
27°C
Estonia
(Tallin)
-1°C
Bułgaria
(Słoneczny Brzeg)
17°C
Francja
(no conv :)
8°C
Włochy
(Trentino)
13°C
Niemcy
(Berlin)
4°C