OFERTY WŁASNE
Wycieczki szkolne-zagraniczne
Wycieczki szkolne - krajowe
Wycieczki dla zakładów pracy
Pielgrzymki
Imprezy integracyjne
Grupy niekompletne
OFERTA AGENCYJNA
Kolonie i obozy
Wczasy krajowe
Wycieczki objazdowe
Pielgrzymka
Last minute
Katalog
 
 

 
 
SZKOCJA - ANGLIA

Termin: do uzgodnienia

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:
1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.

2 DZIEŃ
Przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle. Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ
Śniadanie z prowiantu biura. Przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Glasgow, spacer po zabytkowym centrum, gdzie m.in. zobaczymy bogatą zabudowę George Square, Ratusz, katedrę i wioskę akademicką. . Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd przez Park Narodowy Trossachs nad jedno z najbardziej malowniczych jezior Szkocji Loch Katrine - spacer. Następnie przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką I zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument - wieżę widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Walece dowodził wojskami szkockimi. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Fort William, widok na Ben Nevis - najwyższa góra w Wielkiej
Brytanii. Przejazd przez Glencoe - najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu
Mc'Donaldów. . Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwarthu. Następnie wizyta nad pełnym oceanem w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji. Po nasyceniu się widokiem oceanu przejazd górskimi wąwozami nad jeziorami Loch Awe, Loch Etive w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya - Trossachs. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do EDYNBURGA - stolicy Szkocji. Tam zwiedzamy m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s, Edinburgh Castle, Scott Monument Obiadokolacja. Nocny przejazd do Londynu.

7 DZIEŃ
Śniadanie z prowiantu biura. Zwiedzanie Londynu: dzielnica CITY: Katedra Św. Pawła, London Bridge, Tower of London, Tower Bridge spacer po Dokach Św. Katarzyny, Muzeum Historii Naturalnej. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food. Przejazd na nocleg do schroniska młodzieżowego lub hotelu typu F1.

8 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Londynu: budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu - dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover - przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

9 DZIEŃ
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu wycieczki;
- 6 śniadań: 3 u rodzin + 2 z prowiantu biura 1 w hotelu typu F1, 5 obiadokolacji: 3 u rodzin, 2 typu fast-food (restauracje typu Mc'Donald's, Pizza Hut); 3 packed lunche u rodzin;
- 3 noclegi u rodzin brytyjskich, 1 nocleg w schronisku młodzieżowym lub hotelu typu F1;
- 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych;
- ubezpieczenie NNW i KL;
- przeprawa promowa Amsterdam - Newcastle, Dover - Calais (prom lub eurotunel);
- przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, wideo);
- opieka pilota.

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 60 GBP oraz obiadokolacji na promie - proszę zaopatrzyć się we własne wyżywienie na czas przeprawy promowej. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach. Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika lokalnego za dodatkową opłatą.

 

   
   
 

Biuro Turystyczne TRAVEL ART
ul. 1 Maja 3-5, 45-068 Opole
tel/fax. 0048 (0) 77 454 60 65, tel. 453 22 77
e-mail:biuro@travelart.pl
internet: www.travelart.pl


pobierz >>
program imprezy (plik w formacie .pdf)

 
 
KONSULTANCI ONLINE
skypeme.gif travel_art
JUSTYNA
MARTA
 
Piloci
Praca
Nauczyciele
Agenci
Ubezpieczamy w ...
 

 
 
 
Pogoda
 
Wielka Brytania
(Londyn)
11°C
Cypr
(Paphos)
22°C
Grecja
(Ialyssos)
21°C
Chorwacja
(Rijeka)
15°C
Egipt
(Hurghada)
27°C
Estonia
(Tallin)
-1°C
Bułgaria
(Słoneczny Brzeg)
17°C
Francja
(no conv :)
8°C
Włochy
(Trentino)
13°C
Niemcy
(Berlin)
4°C