OFERTY WŁASNE
Wycieczki szkolne-zagraniczne
Wycieczki szkolne - krajowe
Wycieczki dla zakładów pracy
Pielgrzymki
Imprezy integracyjne
Grupy niekompletne
OFERTA AGENCYJNA
Kolonie i obozy
Wczasy krajowe
Wycieczki objazdowe
Pielgrzymka
Last minute
Katalog
 
 

 
 
Szkocja - Anglia

Termin: do uzgodnienia z biurem

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:
1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.

2 DZIEŃ
Przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle. Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ
Śniadanie z prowiantu biura. Przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Glasgow, krótki spacer po zabytkowym centrum, gdzie m.in. zobaczymy bogatą zabudowę George Square, Ratusz i katedrę. Przyjazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument - wieżę widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Walece dowodził wojskami szkockimi. Obiadokolacja. Nocleg w schronisku młodzieżowym w okolicach Stirling.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Most Firth of Forth do Perth - dawnej stolicy Szkocji. Tam krótki spacer po starówce. Przejazd przez Grampiany do INVERNESS. Spacer po Inverness - stolicy płn. Szkocji. Przejazd nad Loch Ness, Zamek Urqhuart, Fort Augustus ze schodami Neptuna - śluzami na Kanale Kaledońskim, Fort William, widok na Ben Nevis - najwyższa góra w Wielkiej Brytanii. Przejazd przez Glencoe - najgłębszy wąwóz w Szkocji na nocleg w hostelu turystycznym. Obiadokolacja.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również nie mniej słynny pociąg do Hogwarthu. Następnie wizyta nad pełnym oceanem w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji. Po nasyceniu się widokiem oceanu przejazd górskimi wąwozami w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya - Trossachs. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym, obiadokolacja.

6 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do EDYNBURGA - stolicy Szkocji. Tam całodzienne zwiedzanie m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s, Edinburgh Castle, Scott Monument. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food. Nocny przejazd do Londynu.

7 DZIEŃ
Śniadanie z prowiantu biura. Zwiedzanie Londynu: dzielnica CITY: Katedra Św. Pawła, London Bridge, Tower of London, Tower Bridge spacer po Dokach Św. Katarzyny, Muzeum Historii Naturalnej, Imperial War Museum. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food. Przejazd na nocleg do schroniska młodzieżowego lub hotelu typu F1.

8 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Londynu: budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu - dzwon Big Ben, London Eye, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall, Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover - przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

9 DZIEŃ
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu wycieczki;
- 6 śniadań: 2 z prowiantu biura, 4 kontynentalne; 5 obiadokolacji: w restauracjach typu fast-food Mc'Donald's, Pizza Hut lub w schroniskach młodzieżowych;
- 4 noclegi w hostelu turystycznym typu F1 lub schronisku młodzieżowym;
- 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych;
- ubezpieczenie NNW i KL;
- przeprawa promowa Amsterdam - Newcastle;
- przeprawa Promem lub eurotunelem z Dover do Calais;
- przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, dvd);
- opieka pilota.

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej: metro a także opłat za przejazd autokarem w centrum miasta ok. 60 GBP (osoby do 16-tego roku życia) ok. 75 GBP (osoby powyżej 16-tego roku życia) oraz obiadokolacji na promie - proszę zaopatrzyć się we własne wyżywienie na czas przeprawy promowej. Cena skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów.

 

Biuro Turystyczne TRAVEL ART
ul. 1 Maja 3-5, 45-068 Opole
tel/fax. 0048 (0) 77 454 60 65, tel. 453 22 77
e-mail:biuro@travelart.pl
internet: www.travelart.pl


pobierz >>
program imprezy (plik w formacie .pdf)

 
 
KONSULTANCI ONLINE
skypeme.gif travel_art
JUSTYNA
MARTA
 
Piloci
Praca
Nauczyciele
Agenci
Ubezpieczamy w ...
 

 
 
 
Pogoda
 
Wielka Brytania
(Londyn)
11°C
Cypr
(Paphos)
22°C
Grecja
(Ialyssos)
21°C
Chorwacja
(Rijeka)
15°C
Egipt
(Hurghada)
27°C
Estonia
(Tallin)
-1°C
Bułgaria
(Słoneczny Brzeg)
17°C
Francja
(no conv :)
8°C
Włochy
(Trentino)
13°C
Niemcy
(Berlin)
4°C